Укр Рус
1 грудня, 14:30
2

Скільки українців щодня помирає від СНІДу

Основні тези
  • В Україні щодня реєструють 29 випадків ВІЛ, 8 випадків СНІДу, і 3 смерті від СНІДу.
  • 80% випадків інфікування ВІЛ відбувається статевим шляхом, а тестування можна пройти у сімейного лікаря або спеціалізованих закладах.
  • У 2023 році проведено понад 2,5 мільйона тестувань, і взято на облік 12 тисяч людей з первинним діагнозом ВІЛ/СНІД.
  • Високий рівень стигматизації впливає на бажання людей звертатися до лікарів або приймати терапію.

1 грудня щорічно відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. В Україні щодня медики реєструють 29 випадків ВІЛ, 8 випадків СНІД і 3 смерті, спричинені СНІДом.

Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на брифінг в Медіацентрі "Україна". Тривожну статистику озвчила Ольга Климова – представниця відділу управління та протидії ВІЛ-інфекції Центру Громадського здоров'я МОЗ.

Дивіться також Прорив у сфері трансплантацій: пересадку нирок між ВІЛ-інфікованими визнали безпечною

За її словами, цьогоріч було проведо понад 2,5 мільйона тестувань, тоді як торік – лише 1,5 мільйона.

"За 10 місяців поточного року на облік взято 12 тисяч людей з первинним діагнозом ВІЛ/СНІД", – повідомила Ольга Климова.

Основний шлях передачі ВІЛ

Фахівчиня ЦГЗ зауважила, що інфікування у 80% випадків з усіх зареєстрованих відбулось статевим шляхом. Вона також нагадала, що пацієнтам з таким діагнозом потрібна довічна терапія.

Важливо! Пройти тестування на ВІЛ/СНІД можна: у сімейного лікаря безпосередньо під час візиту. Для цього вам дадуть швидкий тес. Зробити це можна:

– у поліклініці у лікаря-інфекціоніста;
– у кабінетах "Довіри" – на сайті ЦГЗ є перелік із цими закладами по областях.

За словами представниці ЦГЗ, високий рівень стигматизації цього захворювання впливає на бажання людей звертатися до лікарів або рішення щодо прийому терапії.

До слова, раніше у ЦГЗ повідомили, що провели аналіз даних, який виявив, що інфікування ВІЛ найчастіше виявляютьу жінок віком до 20 років.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.