Укр Рус
11 липня, 20:23
2

Аномальна спека в Європі вже вбила понад дві тисячі людей

Основні тези
  • За десять днів екстремальної спеки у дванадцяти європейських містах загинуло близько 2 300 людей, з яких близько 1 500 смертей були спричинені кліматичними змінами.
  • Дослідження показало, що хвиля спеки додала до температури в таких містах, як Барселона, Мадрид, Лондон і Мілан, до 4 градусів за Цельсієм.
  • Команда використовувала епідеміологічні моделі та історичну статистику смертності, зосереджуючись на випадках, коли спека стала критичним фактором для людей з хронічними захворюваннями.

Дослідники з Імперського коледжу Лондона спільно з науковцями Лондонської школи гігієни та тропічної медицини повідомили, що лише за десять днів екстремальної спеки у дванадцяти європейських містах загинуло близько 2 300 людей.

Аналіз охоплював період, який завершився 2 липня, коли хвиля надзвичайної спеки накрила країни Західної Європи. В Іспанії стовпчики термометрів піднімались вище +40 градусів за Цельсієм, а у Франції вирують масштабні лісові пожежі, пише 24 Канал з посилання на Reuters.

Також на тему Аномальна спека: як вижити, коли термометр зашкалює

Чому глобальне потепління стає все більшою проблемою?

Науковці вважають, що із загальної кількості летальних випадків близько 1 500 були спровоковані саме наслідками кліматичних змін, які підсилили спеку.

Через зміну клімату температура стала значно вищою, ніж могла б бути в іншому випадку, і це помітно підвищило ризики для здоров’я людей, 
– пояснює доктор Бен Кларк, один з авторів дослідження.

У дослідження потрапили такі мегаполіси, як Барселона, Мадрид, Лондон та Мілан. Експерти підкреслюють, що вплив глобального потепління під час цієї хвилі спеки додав до температури в цих містах до 4 градусів за Цельсієм.

Щоб визначити кількість жертв, команда використала комплекс епідеміологічних моделей і ретельно проаналізувала історичну статистику смертності. Дослідження брало до уваги ті випадки, коли саме спека стала критичним фактором – передусім, це стосується людей із хронічними захворюваннями.

Фахівці підкреслюють: використовували лише перевірені та рецензовані методики, оскільки більшість смертей, спричинених перегрівом, офіційно не фіксуються. До того ж деякі уряди взагалі не публікують відповідних даних.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.