Укр Рус
25 листопада, 22:01
2

Наскільки шкідливо їсти вночі: результати останнього дослідження

Основні тези
  • Дослідження показало, що вживання їжі вночі підвищує ризик хронічних захворювань через знижену толерантність до глюкози.
  • Учасники, які їли вночі, мали різке підвищення рівня глюкози в крові, тоді як ті, хто утримувався від їжі, мали нормальний рівень цукру.
  • Було виявлено, що час приймання їжі може впливати на розвиток діабету та серцево-судинних захворювань серед працівників нічних змін.
  • У всіх учасників дослідження спостерігалося порушення чутливості до інсуліну, що вказує на негативний вплив нічного життя на метаболізм глюкози.

Дослідження виявило, що вечеря в нічний час може збільшувати ризик розвитку хронічних захворювань. Дослідження було проведено вченими з Університету Південної Австралії на прикладі працівників, які працюють у нічні зміни.

Нове дослідження харчування

У рамках шестиденного експерименту взяли участь 55 дорослих з нормальним індексом маси тіла. Учасників розділили на три групи: одну, яка нічого не їла вночі; другу, яка робила легкі перекуси; і третю, яка споживала повноцінні страви, пише 24 Канал з посиланням на журнал Diabetologia.

Також на тему  ВООЗ б'є на сполох: у світі понад 800 мільйонів людей хворіють на діабет

Всі вони не спали вночі та спали вдень протягом чотирьох днів, на п’ятий день вони поверталися до звичайного режиму сну та харчування, а на шостий день проводився тест на рівень глюкози в крові.

Харчування вночі шкодить здоровʼю

В учасників, які їли в нічну зміну, була значно знижена толерантність до глюкози в порівнянні з тими, хто утримувався від їжі вночі.

Ми помітили, що у тих, хто їв вночі, рівень глюкози в крові різко підвищувався, тоді як у тих, хто голодував вночі, спостерігалося збільшення секреції інсуліну, що дозволяло підтримувати рівень цукру в нормі,
– коментує професорка Леоні Хайлбронн, одна з авторок дослідження.

Відомо, що серед працівників нічних змін частіше виникають діабет і серцево-судинні захворювання, а також у них спостерігається надмірна вага. Дослідження припускає, що час приймання їжі може відігравати ключову роль у виникненні цих проблем.

У всіх учасників спостерігалося порушення чутливості до інсуліну, що додає доказів того, що нічне життя негативно впливає на метаболізм глюкози.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.