Укр Рус
29 червня, 08:09
2

"Це не просто невдача": вчені створили тест, що передбачає ризик викидня

Основні тези
  • Вчені з Університету Ворвіка розробили тест, що визначає ризик викидня шляхом аналізу стану слизової оболонки матки.
  • Тест дозволяє виявити причини викиднів, яких можна уникнути, і може змінити підхід до підтримки жінок із ризиком втрати вагітності.

Дослідники створили інноваційний діагностичний тест, який дозволяє виявляти ризик викидня ще до зачаття. Його суть – у вивченні стану слизової оболонки матки, яку раніше здебільшого ігнорували під час спостережень за жінками з ускладненнями вагітності.

 Це важливе дослідження у сфері репродуктивного здоров'я, пише The Guardian, інформує 24 Канал.

Дивіться також Смерть новонародженої в Одесі: відкрито провадження, медики озвучили причину 
 

Як проводили дослідження

Команда науковців із Університету Ворвіка та університетських клінік Ковентрі та Ворикширу дослідила понад 1500 зразків біопсії, зібраних у 1300 жінок. Вони з'ясували, що у багатьох жінок, які зазнали повторних викиднів, слизова оболонка матки не функціонувала належним чином — зокрема, не відбувався повноцінний процес децидуалізації, що готує матку до вагітності.

Це означає, що навіть за відсутності проблем з ембріоном організм жінки може створювати нестабільне середовище, що підвищує ризик ранньої втрати вагітності.

Багатьом жінкам кажуть, що їм просто не пощастило. Але наше дослідження доводить, що іноді саме матка створює умови, які перешкоджають успішній вагітності ще до її настання, 
– пояснила докторка Джоанн Мутер з медичного факультету Університету Ворвіка.

Тест допомагає виявити причини викиднів

На основі цих спостережень було створено тест, який аналізує стан слизової оболонки матки та дозволяє оцінити, наскільки вона готова до імплантації ембріона.

Однією з перших жінок, які випробували цей метод, стала Голлі Мілікуріс, яка пережила п'ять викиднів. Тест показав, що її маткова оболонка була недостатньо готова до вагітності. Після лікування вона змогла виносити і народити двох здорових дітей.

Дослідники наголосили, що це відкриття дає змогу виявити викидні, яких можна було б уникнути, і може кардинально змінити підхід до підтримки жінок із ризиком втрати вагітності. Крім того, це може дати відповідь на питання, чому деякі здорові ембріони не приживаються. Імовірно, причина саме в стані матки, а не генетиці.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.