Чи потрібно дезінфікувати ваші смартфони
На наших смартфонах скупчується безліч бактерій, і деякі з них можуть становити загрозу для здоров'я. Рекомендується очищати пристрій щодня, але навіть кілька разів на тиждень теж буде краще, ніж зовсім не звертати на це уваги.
Ми носимо свої телефони всюди: в громадському транспорті, кафе, тренажерних залах, а іноді навіть у ванній і туалеті. Смартфони стали невіддільною частиною нашого життя в найрізноманітніших ситуаціях. Однак варто пам'ятати, що на самих пристроях також живуть мікроорганізми, які осідають на їхній поверхні, передає 24 Канал з посиланням на FCC.
Також на тему Близькі люди обмінюються мікрофлорою більше, ніж вважалось: які наслідки
Телефони треба очищати
В одному з досліджень вчені проаналізували мікробіологічний склад 20 смартфонів, що належали учасникам міжнародної наукової конференції. На їхніх екранах було виявлено 882 види бактерій, 1229 вірусів, 88 грибків і 5 найпростіших організмів.
Аналіз 26 смартфонів медичних працівників показав ще більш шокуючі результати. У багатьох мікроорганізмів були виявлені гени, що відповідають за стійкість до антибіотиків, а також фактори вірулентності, що підвищує ризик захворювань.
Як очистити телефон
Щоб знизити ймовірність зараження, важливо регулярно очищати смартфон. Фахівці в галузі охорони здоров’я радять робити це хоча б раз на день.
Ось кілька засобів для очищення:
- Антибактеріальні серветки з 70% ізопропіловим спиртом – зручні у використанні, але при частому застосуванні можуть пошкоджувати захисне покриття екрана.
- Спеціальні УФ-стерилізатори – більш сучасне рішення, яке дозволяє очищати смартфони та інші дрібні пристрої за допомогою ультрафіолетового світла.
Обидва методи значно зменшують кількість мікроорганізмів на поверхні пристрою. Однак у дослідженнях використовували лікарняні УФ-стерилізатори, а ефективність портативних моделей з маркетплейсів не була повністю вивчена, тому краще надати перевагу серветкам.
Чого варто уникати:
- Хлоровмісних засобів – вони можуть пошкодити екран.
- Води – рідина може потрапити всередину пристрою (якщо немає захисту) та вивести його з ладу.
- Тканин з абразивним ефектом — вони можуть залишити подряпини на поверхні.
Рекомендуємо: перед очищенням обов’язково ознайомтеся з інструкціями виробника вашого телефона.
Як ще можна зменшити кількість бактерій на смартфоні:
- Уникайте використання телефону в туалеті – саме там відбувається основний «обмін» бактеріями.
- Регулярно мийте руки — це зменшує кількість мікробів, які можуть потрапити на пристрій.
- Не їжте та не готуйте, одночасно використовуючи смартфон – це знижує ризик забруднення як пристрою, так і їжі.