Не коштує нічого: дієвий спосіб покращити швидкість роботи мозку
Ясний розум, швидкість прийняття рішень, навики запам'ятовування та ефективність під час навчання чи роботи – усе це залежить, зокрема, від того, як швидко і добре працює ваш мозок. Когнітивні навички потрібно тренувати – це факт, але є і інші фактори, які впливають на роботу мозку.
Зокрема, навіть звичайна фізична активність, незалежно від її інтенсивності, позитивно впливає на когнітивні функції, зокрема швидкість роботи мозку. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на результати дослідження, яке вже опубліковане в медичному журналі Annals of Behavioral Medicine.
Дивіться також Знайшли нові корисні властивості кави та чаю
Переваги активності
Науковці і раніше знали, що вправи середньої та високої інтенсивності покращують когнітивне здоров’я. Однак нове дослідження довело, що позитивний ефект забезпечують навіть щоденні дії, такі як прогулянки, прибирання чи вигулювання собаки.
Як проходило дослідження
Учасники експерименту протягом 7 днів виконували завдання у спеціальному мобільному застосунку. Після кожного сеансу фізичної активності вони проходили два види тестів:
- Швидкість обробки інформації – учасники шукали однакові символи на екрані та обирали потрібний. Результат оцінювався за середнім часом виконання завдання. Після фізичної активності швидкість реакції значно покращувалась.
- Робоча пам'ять – у другій грі учасники відтворювали розташування трьох точок у сітці. Аналіз показав, що фізична активність сприяла швидшій роботі мозку, хоча точність відповідей могла знижуватись.
Що це означає
Дослідники переконують, що навіть помірна фізична активність позитивно впливає на когнітивну швидкість. За словами доктора Джонатана Хакуна, швидкість обробки інформації у людини з віком зменшується приблизно на 15 мілісекунд щороку.
Учасники, які регулярно рухались, продемонстрували збільшення швидкості на 60 мілісекунд, що компенсує близько 4 років вікових змін.
Доктор Верног Вільямс, спортивний невролог, пояснив, що фізичні вправи стимулюють вивільнення корисних для мозку хімічних речовин, збільшують кровотік до лобової частки мозку та знижують артеріальний тиск, що позитивно впливає на когнітивні процеси.
"Будь-який рух – це користь для мозку", – наголосив Вільямс.
Науковці закликають не ігнорувати навіть найменшу фізичну активність у повсякденному житті, адже вона здатна підтримати когнітивні функції та покращити загальний стан здоров’я.