Вакцина проти прищів: французькі вчені створили нові ліки проти акне
- Французька компанія Sanofi тестує нову вакцину для лікування середньої та важкої форми акне, з клінічними випробуваннями, що проводяться з 2024 до 2027 року.
- Вакцина базується на мРНК-технології та спрямована на боротьбу з білками, продукованими бактерією Cutibacterium acnes.
- У дослідженнях беруть участь близько 400 дорослих учасників, частина яких отримує вакцину, а інша частина – плацебо, щоб оцінити безпечність та ефективність препарату.
Французька фармацевтична компанія Sanofi активно тестує нову вакцину для лікування дорослих, які страждають від середньої та важкої форми акне на обличчі.
Компанія Sanofi проводить клінічні випробування першого та другого етапів, які стартували у квітні 2024 року та триватимуть до 2027 року, повідомляє 24 Канал з посиланням Live Science.
Також на тему Надлишок жиру може викликати ще одне небезпечне захворювання
Що відомо про вакцину проти акне
У рамках досліджень компанія планує залучити приблизно 400 учасників віком від 18 до 45 років, які мають виражене акне на обличчі. Частині з них буде введено до трьох доз вакцини, тоді як інші отримають плацебо, яке не містить активних лікарських речовин.
Це дозволить дослідникам оцінити рівень безпечності та ефективності вакцини шляхом порівняння її дії з контрольною групою.
На цей час Sanofi не розкриває детальної інформації щодо механізму дії вакцини. Однак, згідно з раніше опублікованими даними, йдеться про мРНК-вакцину. Це означає, що вона базується на використанні молекули інформаційної РНК, яка передає клітинам організму "інструкції". Після введення вакцина стимулює імунну систему до боротьби з певними білками.
У цьому випадку основною мішенню, ймовірно, є білки, що продукуються бактерією Cutibacterium acnes. Фахівці компанії вважають, що вакцина допоможе активізувати імунну відповідь організму проти конкретних штамів бактерій, які відіграють ключову роль у розвитку акне.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.