З ноги львів'янина витягнути паразита довжиною 11 сантиметрів
- У Львові медики видалили з ноги 62-річного чоловіка 11-сантиметрового паразита, що став першим випадком дирофіляріозу на Львівщині у 2025 році.
- Паразитарне захворювання, яке передається через укуси інфікованих комарів, може вражати різні тканини організму, і його профілактика включає використання репелентів для захисту від укусів комарів.
У Львові медики дістали з ноги 62-річного чоловіка 11-сантиметрового паразита. Це перший зафіксований у 2025 році випадок дирофіляріозу на Львівщині.
Деталі випадку повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України, передає 24 Канал.
Дивіться також "Шанс на життя – один на мільйон": лікарям вдалося врятувати донечку українського захисника
Як проявилась хвороба
Перші симптоми з'явилися у пацієнта ще в березні – у поперековій ділянці виникла болюча, почервоніла припухлість. Через кілька тижнів набряк змістився через стегно під коліно. Зрештою чоловік звернувся по допомогу до лікарів, які під час хірургічного втручання витягли з-під шкіри гомілки паразита завдовжки понад 10 сантиметрів.
У чоловіка діагностували дирофіляріоз — паразитарне захворювання, яке передається людині через укуси інфікованих комарів.
Довідково. Найчастіше переносниками є комахи, які ссали кров хворих тварин – собак, котів, лисиць або інших диких ссавців.
Матеріал відправили на дослідження до паразитологічної лабораторії, щоб встановити точний вид гельмінта.
Попередження від лікарів
Дирофіляріоз є небезпечним для здоров'я, оскільки паразити можуть уражати різні тканини й системи організму. Найпоширеніша форма в людини – підшкірна. Одна особина паразита здатна мігрувати під шкірою до 30 сантиметрів на добу.
Захворювання не передається від людини до людини, однак варто пам'ятати про профілактику: захищати себе від укусів комарів за допомогою репелентів, особливо під час перебування біля водойм, на дачах чи у лісі.
На Львівщині щороку фіксують кілька випадків дирофіляріозу. Так, у 2022 році було виявлено два випадки, у 2023 – три, у 2024 – чотири. Цьогорічний – це перший хворий.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.