Застуда без ліків: як допомогти організму швидше одужати
- Застуда зазвичай минає без ліків, але важливо дотримуватися певних порад для полегшення симптомів, таких як пити більше рідини, відпочивати, провітрювати приміщення, полегшувати біль у горлі та нежить.
- Не слід приймати антибіотики без призначення лікаря, оскільки вони не діють на віруси та можуть спричинити антибіотикорезистентність; за потреби зверніться до лікаря.
Гостра респіраторна вірусна інфекція, більш відома як застуда, зазвичай минає протягом тижня. Протягом цього часу дехто намагається вилікуватися неефективними препаратами, але насправді універсальних ліків "від застуди" не існує.
24 Каналhttps://24tv.ua/, посилаючись на рекомендації Mayo Clinic, підготував поради, як полегшити самопочуття під час ГРВІ.
Дивіться також Які захворювання можна легко сплутати з алергією
Як полегшити стан при застуді
- Багато пийте.
Вода та теплий чай допомагають зменшити закладеність носа й запобігають зневодненню.
- Відпочивайте.
Під час хвороби організму потрібна енергія для одужання, тому варто більше спати, аби підтримати імунну систему. За необхідності зменшіть рівень фізичної активності, залежно від симптомів.
- Провітрюйте приміщення.
Регулярно провітрюйте кімнату, щоб підтримувати якість повітря.
- Пом'якшуйте біль у горлі.
Полегшити біль можна за допомогою полоскань, м’ятних льодяників або охолоджувальних спреїв.
- Полегшуйте нежить.
Промивайте ніс сольовим розчином або використовуйте судинозвужувальні засоби, дотримуючись інструкції.
- Не терпіть біль, лихоманку чи ломоту в тілі.
Парацетамол або ібупрофен допоможуть зменшити ці симптоми. Завжди дотримуйтеся дозування, вказаного в інструкції. МОЗ рекомендує дорослим приймати жарознижувальні засоби, якщо температура перевищує 38,5 °C, та орієнтуватися на самопочуття.
- Не приймайте антибіотики.
Антибіотики не ефективні проти вірусів і можуть навіть зашкодити, оскільки спричиняють антибіотикорезистентність, що ускладнює лікування інших захворювань. Приймати антибіотики слід лише за призначенням лікаря у разі бактеріальної інфекції.
- Зверніться до лікаря за потреби.
Якщо після кількох днів самопочуття не покращується або погіршується, зверніться до свого сімейного лікаря.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.