Укр Рус
30 листопада, 09:21
2

Чому жінки й чоловіки по-різному відчувають біль

Основні тези
  • Вчені виявили, що антиноцицептивні механізми функціонують по-різному у чоловіків і жінок, що впливає на їхнє сприйняття болю та реакцію на анальгетики.
  • Дослідження показало, що налоксон усуває знеболювальний ефект медитації у чоловіків, тоді як у жінок цей ефект посилюється, що свідчить про різні біологічні механізми знеболювання.
  • Професор Фадель Зейдан наголошує на важливості розробки гендерно специфічних методів лікування болю для підвищення їх ефективності та зниження ризику залежності від опіоїдів.

Вчені виявили гендерні розбіжності у виникненні болю. Нове дослідження відкриває можливості для розробки різних методів лікування болю у чоловіків та жінок.

Дослідники з Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго з'ясували, що антиноцицептивні (протиболісні) механізми функціонують по-різному у представників різних статей, PNAS Nexus.

Також на тему  Відкрили рецептор, який може стати ключем у лікуванні запалення кишківника та раку

Відомо, що чоловіки та жінки по-різному сприймають біль і реагують на анальгетики. Ба більше, у жінок спостерігається підвищений ризик розвитку залежності від наркотичних засобів під час використання опіоїдів.

Знеболювання відбувається по-різному у жінок і чоловіків

У цій роботі брали участь 98 людей, як здорових, так і тих, хто страждає від хронічного болю в попереку. Учасників навчали техніки медитації для полегшення болю. Потім частина з них отримала високу дозу налоксону, який блокує опіоїдні рецептори, після чого вони продовжили медитувати для покращення самопочуття.

У чоловіків налоксон повністю усунув знеболювальний ефект медитації, тоді як у жінок цей ефект навіть трохи посилився. В учасників, які не отримували препарат, медитація мала значний позитивний вплив на стан при болях у спині.

Дослідники дійшли чіткого висновку: у чоловіків знеболювання відбувається через опіоїдні рецептори, тоді як у жінок активуються інші біологічні механізми.

Яке це має значення 

Професор анестезіології Фадель Зейдан зазначив, що існують очевидні відмінності в тому, як різні статі справляються з болем, однак до недавнього часу не спостерігалося явних біологічних відмінностей у використанні ендогенних систем.

Він підкреслив важливість розробки методів лікування болю, що враховують гендерні особливості, оскільки універсальні підходи не можуть бути однаково ефективними для всіх. Адаптація терапії з урахуванням статі пацієнта також допоможе знизити ризик залежності від опіоїдів і запобігти їх неправильному використанню.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.