Укр Рус
20 травня, 08:24
2

Вам краще перестати брати з собою в туалет телефон: ось чому

Основні тези
  • Використання смартфонів у туалеті підвищує ризик розвитку геморою на 46%, через тривале сидіння та розширення вен.
  • Дослідження показали, що 66% людей беруть телефони в туалет, що подовжує час перебування, що може сприяти геморою.
  • Медики радять обмежити час у туалеті до 10 хвилин та залишати телефони за дверима для уникнення проблем.
  • Необхідні масштабні дослідження для остаточного підтвердження впливу читання в туалеті на розвиток геморою.

Читання у туалеті – давня звичка, однак із появою смартфонів час, проведений на унітазі, помітно збільшився. Нові результати опитування свідчать: використання мобільних пристроїв у туалеті пов'язане з підвищенням ризику розвитку геморою на 46%.

Геморой – це захворювання, що характеризується розширенням вен у нижній частині прямої кишки, повідомляє 24 Канал з посилання на  Digestive Diseases Week.

Також на тему  Кому краще допомагають ліки від зайвої ваги як Ozempic

Нове дослідження впливу тривалого сидіння на унітазі

У дослідженні взяли участь 125 пацієнтів, які проходили колоноскопію. Виявилося, що 66% опитаних беруть із собою смартфон у туалет, а 35% визнали, що це значно подовжує їхнє перебування там.

  • 54,3% читають новини,
  • 44,4% переглядають соціальні мережі,
  • 30,5% пишуть листи та повідомлення.

Подібні опитування лише фіксують зв'язок і можливі фактори ризику, але для остаточного підтвердження впливу читання у туалеті на розвиток геморою необхідні додаткові масштабні дослідження.

Чому тривале сидіння на унітазі шкодить 

У США щорічно майже 4 мільйони людей звертаються до лікаря з приводу геморою, однак ця проблема досі вивчена недостатньо – всеосяжне національне дослідження з цього питання проводилося лише раз, у 1989 році.

У кінці прямої кишки розташовані венозні сплетення, м'язова та сполучна тканина, що допомагають процесу дефекації. Якщо ці структури запалюються чи кровоточать – діагностують геморой. Причин цьому багато, але серед головних називають тривале сидіння на унітазі, надмірне напруження та часті походи у туалет.

Згідно з деякими науковими роботами, тривале перебування на унітазі може сприяти розвитку геморою через розширення венозної мережі анального каналу. Саме тому лікарі радять не залишатися у туалеті довше 10 хвилин, а деякі навіть рекомендують обмежитися 3 хвилинами.

Це підтверджують результати дослідження сотні пацієнтів із підтвердженим гемороєм: вони витрачали на читання у туалеті помітно більше часу, ніж їхні здорові однолітки.

Фахівці вважають, що надмірний "туалетний скролінг" шкодить правильній туалетній гігієні. Автори одного з досліджень навіть запропонували офіційно визнати туалет зоною без смартфонів.

Головна порада медиків – обмежуйте час, проведений у туалеті, зосереджуйтесь на основному завданні й залишайте телефон за дверима туалету.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.