Укр Рус
12 лютого, 11:05
3

У Львові чоловік опинився в реанімації із запаленням мозку через рідкісну бактерію

Основні тези
  • У Львові 28-річний чоловік потрапив у реанімацію з гострим гнійним менінгоенцефалітом, викликаним рідкісною бактерією Kocuria rozea.
  • Лікарі наголошують на важливості зміцнення імунітету, дотримання гігієни та швидкому реагуванні на тривожні симптоми для запобігання інфікуванню.

У Львові лікарі боролися за життя 28-річного мешканця Рівненщини, який несподівано потрапив у реанімацію з важким запаленням мозку. Діагноз – гострий гнійний менінгоенцефаліт, а його збудником виявилася рідкісна бактерія Kocuria rozea, яка раніше вважалася непатогенною.

Відомо, що чоловік приїхав у Львів відвідати родичів. Проте несподівано у нього з’явилися небезпечні симптоми, повідомляє 24 Канал з посиланням на Zaxid.net.

Дивіться також Через небезпечне відео з TikTok у Львові за тиждень госпіталізували 3 дітей: що сталося

Чоловіка екстрено госпіталізували у Львівську обласну інфекційну лікарню, де впродовж 7 днів у реанімації лікарі боролися за його життя

Які симптоми були в чоловіка:

  • висока температура;
  • нудота та блювота;
  • сплутаність свідомості та дезорієнтація.

Завдяки вчасній діагностиці та лікуванню пацієнту вдалося стабілізувати стан, і нині він продовжує відновлення.

Kocuria rozea – що це за бактерія ?

Kocuria rozea – рідкісний мікроорганізм, який зазвичай живе на шкірі та слизових оболонках людини і не викликає хвороб. Проте на фоні ослабленого імунітету, стресу чи хронічних захворювань вона може спровокувати небезпечні для життя стани

Які захворювання може спровокувати Kocuria rozea

  • менінгіт та менінгоенцефаліт;
  • абсцес мозку;
  • сепсис;
  • захворювання сечовивідних шляхів.

Перший випадок менінгоенцефаліту, викликаного Kocuria rozea, було зафіксовано в Україні лише у 2023 році.

Чому такі випадки стають частішими

За останні 2 роки у Львівській обласній інфекційній лікарні пролікували вже п’ятьох пацієнтів із важкими захворюваннями, викликаними цією бактерією. Причиною вважають ослаблений імунітет через стрес, війну та перевтому.

Водночас фіксації випадків могла посприяти краща діагностика – лікарня отримала сучасний мікробіологічний аналізатор, який тепер може точно визначати цей збудник.

Медики наголошують: хоча Kocuria rozea рідко викликає серйозні захворювання, люди з ослабленим імунітетом можуть опинитися в зоні ризику.

Щоб знизити небезпеку інфікування Kocuria rozea, важливо:

  • Зміцнювати імунітет – повноцінне харчування, достатній сон, мінімізація стресу.
  • Не ігнорувати тривожні симптоми – якщо є різка слабкість, головний біль, температура або сплутаність свідомості, слід негайно звернутися до лікаря.
  • Дотримуватися гігієни – ця бактерія живе на шкірі, тож чистота рук і догляд за порізами та ранами допоможе уникнути зараження.

Попри складний випадок, лікарям вдалося врятувати пацієнта. Проте ця історія нагадує: навіть рідкісні бактерії можуть становити небезпеку, якщо організм ослаблений.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.