Скільки грошей виділили на охорону здоров'я у бюджеті-2025 і куди їх спрямують
Джерело:
МОЗЗгідно з прийнятим проєктом держбюджету на 2025 рік, загальний обсяг видатків на сферу охорони здоров’я становитиме 210,7 мільярда гривень.
У МОЗ пояснили, як ці кошти передбачається розподілити. Найбільше планують витрати на Програму медгарантій.
Дивіться також Держбюджет на 2025 рік: Кабмін офіційно подав до Ради проєкт закону
"Понад 175 мільярда гривени – на фінансування Програми медичних гарантій. Це дасть можливість медзакладам надавати безоплатну, доступну та якісну медичну допомогу за ключовими напрямами", – повідомили у МОЗ.
З цієї суми на стаціонарну спеціалізовану медичну допомогу дорослим і дітям планується 80,2 мільярда гривень, а 15,6 мільярдів гривень – на надання амбулаторних медичних послуг.
Ще 11,4 мільярда гривень передбачено на екстрену медичну допомогу.
6,9 мільярда гривень виділено на програму реімбурсації Доступні ліки. Пацієнти й надалі зможуть безоплатно або з частковою доплатою отримувати понад 500 препаратів, які входять до визначеного переліку.
Зубопротезування та зуболікування для військових
Продовжиться фінансування пілотного проєкту із зубопротезування та зуболікування для військових і ветеранів. На це планують виділити майже 750 мільйонів гривень.
Уперше планується закупівля лікарських засобів та медичних виробів для пацієнтів, що потребують інтенсивної терапії, оскільки для цього необхідні дороговартісні лікарські засоби й медичні вироби, зокрема розхідні матеріали для гострого діалізу, естракорпоральної оксигінації, антибіотики тощо.
Заохочуватимуть медиків працювати у селі
Майже 160 мільйонів гривень планують залучити для заохочення медичних працівників до працевлаштування в заклади охорони здоров'я, зокрема у сільській місцевості.
З цих коштів збираються компенсувати придбання житла на новому місці роботи, а також забезпечувати виплати випускникам медвишів, які працюватимуть в селах.
На систему громадського здоров'я та заходи боротьби з епідеміями планується виділити майже 4,4 мільярдда гривень.
Капітальні видатки на охорону здоров'я – будівництво, відновлення, реконструкцію тощо – передбачатимуть окремо.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.