Понад 40 тисяч справ МСЕК передано новим експертним командам лікарів: що зміниться
- Понад 40 тисяч нерозглянутих справ МСЕК передано новим командам лікарів, які планують опрацювати їх протягом першого кварталу 2025 року.
- Реформа МСЕК включає нові формати оцінювання працездатності та оцифровку даних, з метою підвищення ефективності та доступності медико-соціальної допомоги.
- Реформа спрямована на ліквідацію застарілої системи та трансформацію державної підтримки людей з інвалідністю, створюючи умови для їх активного життя в суспільстві.
- Завдяки реформі, запроваджено чотири формати оцінювання працездатності: очний, заочний, дистанційний, та за місцем перебування пацієнта.
З початку 2025 року понад 40 тисяч справ, які залишалися нерозглянутими через затримки в роботі медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), передано новим командам лікарів.
Ці справи планують опрацювати протягом першого кварталу 2025 року, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, інформує 24 Канал.
Дивіться також У МОЗ розповіли, як працюватимуть експертні команди замість МСЕК
Справи стосуються пацієнтів, яким потрібно було оцінити працездатність або встановити інвалідність. Затримки в роботі МСЕК призводили до того, що люди не отримували необхідної допомоги вчасно.
Як працюватимуть нові експертні команди
За словами прем'єра, наразі в 291 медичному закладі функціонують понад 1476 експертних команд, до складу яких входить понад 5 тисяч медиків. Завдяки реформі МСЕК запроваджено чотири формати оцінювання працездатності:
- очний;
- заочний;
- дистанційний;
- за місцем перебування пацієнта.
Для підвищення ефективності процесу всі дані про пацієнтів вносяться до електронної системи. Наразі оцифровано вже понад 30 тисяч справ.
Реформа МСЕК: зміна підходів до підтримки
За словами Шмигаля, реформа МСЕК – це не лише ліквідація застарілої системи, а й початок ширшої трансформації державної підтримки людей з інвалідністю. Мета реформи – допомогти пацієнтам повернутися до максимально активного та повноцінного життя в суспільстві.
"Ми прагнемо не тільки забезпечити швидкий доступ до рішень для людей, які цього потребують, але й створити умови, за яких кожен зможе реалізувати свій потенціал", – наголосив Шмигаль.
Запроваджені зміни покликані скоротити бюрократичні бар’єри та підвищити якість і доступність медико-соціальної допомоги для громадян.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.