Відкрили рецептор, який може стати ключем у лікуванні запалення кишківника та раку
- Вчені ідентифікували молекулу, яка допомагає загоювати кишківник і пригнічує ріст пухлин колоректального раку, відкриваючи нові можливості лікування.
- Активація печінкового Х-рецептора (LXR) сприяє регенерації тканин і пригнічує ріст пухлин, що може покращити лікування запальних захворювань кишечника та раку.
- Дослідження використовувало передові технології, такі як картографування транскриптомів і 3D-органоїди, щоб вивчити механізми регенерації та пухлиногенезу.
- Печінковий Х-рецептор може допомогти в лікуванні запальних захворювань кишечника й онкологічних хворих, запобігаючи хронічним розладам після хімієтерапії.
Вчені зробили значний прорив, ідентифікувавши молекулу, яка не лише сприяє загоєнню кишківника після травми, але й пригнічує ріст пухлин колоректального раку. Це відкриття може відкрити нові можливості лікування раку.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на результати дослідження опубліковані в журналі Nature.
Дивіться також Близькі люди обмінюються мікрофлорою більше, ніж вважалось: які наслідки
Печінковий Х-рецептор
У постійній боротьбі із запальними захворюваннями кишечника (ЗЗК), такими як хвороба Крона та неспецифічний виразковий коліт, дослідники вивчають нові терапевтичні можливості, оскільки сучасні імуносупресивні препарати часто мають обмежену ефективність.
Нещодавні дослідження виявили кілька молекул, які мають потенціал як терапевтичні агенти. Зокрема, вчені виявили, що активація білка рецептора печінкового Х (LXR) має здатність сприяти регенерації тканин, одночасно пригнічуючи ріст пухлин.
"Ця подвійна функція однієї молекули є чудовим відкриттям", - заявив Едуардо Х. Віллабланка, доцент Каролінського інституту. Наслідки цього дослідження можуть прокласти шлях до більш ефективного лікування людей, які страждають на ВЗК.
Деталі дослідження
У ході дослідження вчені використовували набір передових технологій, зокрема картографування транскриптомів кишкових клітин і 3D-органоїди: мініклітинні структури, які імітують функцію органів, аби дослідити механізми, які стоять за регенерацією та пухлиногенезом.
Зрештою, вчені встановили, що печінковий Х-рецептор має потенціал не лише для лікування пацієнтів запаленням кишківника, але й для онкохворих, оскільки це може запобігти хронічним кишковим розладам після хімієтерапії та променевої терапії.
Важливо! Кров у калі, спазми в животі та помітні зміни в роботі кишківника є початковими симптомами раку товстої кишки. Зазвичай вони проявляються за 4 – 6 місяців до діагностування онкопухлин.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.