Укр Рус
1 листопада, 08:01
2

Як поводитись, якщо зустріли агресивного собаку

Основні тези
  • Бродячі собаки можуть бути небезпечними, особливо якщо вони хворі на сказ, тому важливо знати, як уникати їх провокацій.
  • У разі зустрічі з агресивним собакою рекомендується залишатися нерухомим, повільно відходити, знайти укриття або використовувати перцевий спрей для самозахисту.
  • Контроль дій і уникнення паніки є важливими при зустрічі з агресивним собакою.

Джерело:

ВООЗ

Кінофобія – це інтенсивний страх собак. Люди з цією проблемою, можуть відчувати панічні атаки навіть від звуку гавкання або під час перегляду фільмів про собак. Проте, якщо хтось боїться зустрічі з бродячими собаками, це радше прояв здорового глузду, ніж фобія.

Собаки мають потужні зуби, здатні розгризти кістки, а також можуть бути носіями небезпечних мікробів. Тому уникати зустрічі з ними – це розумний підхід. Якщо ж все-таки сталося зіткнення з ними, ось кілька рекомендацій, пише ВООЗ.

Також на тему  Ви точно нарешті виспитесь: прості кроки, щоб засинати швидко

Не всі бродячі собаки небезпечні

Бродячі собаки можуть виглядати неохайно, але в більшості випадків вони не нападають без причини. Неспровокована агресія може сигналізувати про те, що собака хвора на сказ. Тому корисно знати, що може спровокувати собаку, і уникати таких ситуацій:

  1. Не підходьте до собаки, якщо вона їсть, спить або доглядає за щенятами.
  2. Не біжіть до неї або від неї.
  3. Уникайте зорового контакту.
  4. Не заганяйте собаку в кут.
  5. Не кричіть.
  6. Не усміхайтеся – це може бути сприйнято як загроза.

Деякі породи собак, такі як пітбулі й ротвейлери, справді частіше нападають, але будь-який собака, навіть найменша, може вкусити, якщо відчує загрозу.

Як поводитися якщо собака агресивна

Багато хто знає, що бігти від собак не варто, оскільки це може спровокувати їх на погоню і шанси перемогти в них більше. Замість цього можна:

  • Замерти. Залишитися нерухомим, як дерево чи камінь. Швидше за все, собака обнюхуватиме і піде.
  • Повільно відійти. Коли собака заспокоїлася, можна почати відходити, зберігаючи її в полі зору.
  • Знайти укриття. Залізти на дерево або перелізти через паркан.
  • Згорнутися калачиком. Якщо собака напала та повалила вас на землю, краще прийняти позу ембріона та закрити голову руками.
  • Створити перешкоду. Будь-який предмет, що є під рукою, може слугувати захистом від укусів.
  • Використовувати перцевий спрей. Якщо є перцевий балончик або спрей з цитронелою, його можна застосувати у разі реальної небезпеки.

Існує думка, що не варто боятися, оскільки собаки відчувають страх, але це твердження сумнівне. Важко не боятися, коли відчуваєш страх, і наразі немає доказів, що собаки можуть його відчути. Важливо лише контролювати свої дії: не бігти та не панікувати.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.