Виявили ризик аутизму у дітей, матері яких перенесли поширене інфекційне захворювання
- Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі виявили, що зараження COVID-19 під час вагітності може бути пов'язане з підвищеним ризиком розвитку аутизму у дітей, оскільки 11% дітей, народжених від інфікованих матерів, отримали діагноз аутизму до 28 місяців.
- Дослідження з вибіркою 250 пар "мама-дитина" показало значну різницю у розвитку дітей, проте для остаточних висновків потрібні додаткові дослідження через обмежену вибірку та складність причин аутизму.
- Попередні дослідження також вказують на зв'язок між COVID-19 у вагітних і підвищеним ризиком передчасного народження та вроджених вад серця у дітей, але немає єдиної думки про прямий взаємозв’язок COVID-19 і аутизму.
- Для отримання більш достовірних даних необхідно залучити значно більшу вибірку, оскільки причини аутизму складні і можуть включати генетичні фактори.
Вчені досліджували вплив COVID-19 на вагітних жінок і прийшли до висновку, що зараження під час вагітності може бути пов'язане з підвищеним ризиком розвитку аутизму у дітей.
Дослідження проводили вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, а його результати озвучила дитяча інфекціоністка Карін Нільсен у коментарі виданню Bloomberg, інформує 24 Канал.
Дивіться також Лабораторне походження COVID-19: епідеміологиня сказала, що дає розслідування Конгресу США
Що виявили вчені
У дослідженні взяли участь 250 вагітних жінок та їхні діти. Науковці спостерігали за дітьми, народженими в період пандемії 2020 року, та аналізували їхній розвиток.
- Затримки розвитку. Серед немовлят, народжених від інфікованих матерів, 11,6% мали затримки когнітивного, мовного або рухового розвитку. Для порівняння, у контрольній групі таких проблем зафіксували лише у 1,6% дітей.
- Розлади аутичного спектра (РАС). До 28-місячного віку 11% дітей, матері яких хворіли на COVID-19 під час вагітності, отримали діагноз аутизму. Це значно перевищує середній показник у 1-2% серед дітей такого віку.
Чому можливий вплив
Карін Нільсен зазначає, що внутрішньоутробний вплив вірусу може впливати на нейророзвиток плоду. У попередніх дослідженнях також фіксували зв’язок між COVID-19 у вагітних і підвищеним ризиком передчасного народження та вроджених вад серця у дітей.
Втім, науковці не дійшли єдиної думки про прямий взаємозв’язок COVID-19 і аутизму. Одні підтверджують отримані Нільсен результати, інші вказують на відсутність значного впливу вірусу.
Обмеження дослідження
Робота Карін Нільсен ще проходить рецензування, а вибірка у 250 пар "мама-дитина" вважається відносно невеликою. Наприклад, лікарка Андреа Едлоу з Массачусетської лікарні вважає, що для отримання більш достовірних даних необхідно залучити понад 10 тисяч дітей.
Також фахівці наголошують, що причини аутизму є складними і недостатньо вивченими, а вирішальну роль у його розвитку може відігравати генетика.
Важливо. Для остаточних висновків знадобляться додаткові дослідження, які можуть тривати десятиліттями. Науковці продовжують вивчати, як COVID-19 впливає на плід в утробі матері, щоб у майбутньому зрозуміти всі можливі ризики та їхній вплив на здоров’я наступних поколінь.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.