Укр Рус
14 жовтня, 14:17
2

Вражає мозок: виявили новий небезпечний вірус, який переносять кліщі

Основні тези
  • У Китаї виявили новий вірус, який передається через укуси кліщів, здатний вражати мозок, названий "вірус водно-болотних угідь" (WELV).
  • Вірус виявлено у 2% кліщів і в декількох тварин, симптоми у людей включають лихоманку, головний біль, нудоту і діарею, але всі пацієнти одужали після лікування.
  • Інфіковані лабораторні миші мали смертельні інфекції, що вражали органи, включаючи мозок, що підкреслює небезпеку вірусу для нервової системи.

Вчені виявили в Китаї новий тип вірусу, що передається через укуси кліщів і може інфікувати людину. Цей вірус здатен вражати навіть тканини мозку.

Цей вірус отримав назву "вірус водно-болотних угідь" (WELV). Вперше його ідентифікували у хворого у місті Цзіньчжоу у червні 2019 року, пише The New England Journal of Medicine.

Також на тему  У душі та зубних щітках: знайшли 600 нових вірусів

Перші зараження вірусом

61-річний пацієнт стикнувся з лихоманкою, головним болем та блювотою, які почалися через п'ять днів після відвідування парку з великою водно-болотною територією у Внутрішній Монголії. Він повідомив лікарям, що під час відвідин відчув укус кліща. Але антибіотики не допомогли покращити стан, що свідчило про можливість вірусної інфекції.

Подальше аналізування ДНК та РНК крові виявило групу ортонаївірусів, до того не відомих в науці.

Перша знахідка WELV у людині спонукала вчених шукати цей вірус у кліщах та тваринах північної частини Китаю. Зібравши приблизно 14 600 кліщів, дослідники виявили, що близько 2% з них переносили цей вірус, особливо серед виду Haemaphysalis concinna. Вірус було також ідентифіковано у декількох овечках, конях, свинях і забайкальських цокорах.

Які симптоми викликає новий вірус

Дослідження здорових лісників і крові пацієнтів з підвищеною температурою після укусу кліща показали, що 20 із декількох сотень осіб мали вірус WELV. Пацієнти, які були інфіковані, стикалися з лихоманкою, запамороченням, головним болем, і болем у спині, а також нудотою та діареєю. Рідше виникали петехії – точкові крововиливи з дрібних судин – та лімфаденопатія – збільшення лімфатичних вузлів.

Один із хворих, заражених WELV, навіть опинився у комі з високою кількістю лейкоцитів у спинномозковій рідині, але всі пацієнти одужали після лікування.

Крім того, лабораторні миші, інфіковані WELV, мали смертельні інфекції, що вражали різні органи, у тому числі мозку, це підкреслює здатність вірусу викликати серйозні інфекції нервової системи.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.