Укр Рус
9 грудня, 08:01
3

Здер родимку: що тепер зі мною буде

Основні тези
  • Акрохорди, або висячі родимки, є безпечними утвореннями на шкірі, які можуть з'являтися у складках шкіри, таких як шия, пахви та інші ділянки.
  • Видалення акрохордів можливе у косметолога, але вони можуть відпасти самі, якщо заважають або затиснені, хоча народні методи видалення зазвичай неефективні.
  • Акрохорди не є заразними і їх появу можуть викликати такі фактори, як тертя шкіри, вагітність та інсулінорезистентність.

Іноді на шкірі з'являються нарости, схожі на родимки, але виступають над поверхнею. Їх називають по-різному: висячими родимками, скін-тегами, акрохордами, папіломами або бородавками. Це маленькі утворення, які абсолютно безпечні. Якщо ви випадково здерли один з них, не варто переживати.

Акрохорди є м’якими утвореннями на шкірі, які можуть мати темний або тілесний відтінок. Їхні розміри варіюються від кількох міліметрів до п’яти сантиметрів, повідомляє 24 Канал з посиланням на University of Utah Health.

Також на тему  Про які захворювання можуть розповісти ваші нігті

Що таке акрохорди

Зазвичай такі нарости формуються в складках шкіри: на шиї, під пахвами, в області паху, під грудьми, на повіках або під сідницями. Крім того, їх можна зустріти на спині та животі. Злоякісні утворення серед них зустрічаються вкрай рідко.

Акрохорди можуть виглядати як сосочки або бути прикріпленими до шкіри на ніжці. За статистикою, 50 – 60% людей мають шанс отримати хоча б один скін-тег за все життя, особливо після 40 років.

Ці м’які утворення дійсно можуть нагадувати бородавки, але мають кілька ключових відмінностей:

  • акрохорди гладенькі і м’які, в той час, як бородавки мають більш грубу, нерівну поверхню.
  • вони виступають зі шкіри, тоді як бородавки найчастіше плоскі або трохи підняті.
  • акрохорди не передаються від людини до людини, на відміну від бородавок.

Акрохорди не завдають болю і не викликають дискомфорту.

Як утворюються висячі родимки

Акрохорди складаються з рихлих колагенових волокон і капілярів, покритих шкірою. Колаген – це білок, який є основним компонентом сполучних тканин, забезпечуючи його міцність і еластичність.

Акрохорди можуть з'являтися як у чоловіків, так і у жінок. Найчастіше вони виникають у літніх людей, а також у людей із зайвою вагою і діабетом другого типу, і навіть у вагітних жінок через зміни гормонального фону. У деяких людей вони можуть з'являтися без видимої причини. На їх формування можуть впливати такі фактори:

  • Тертя і подразнення шкіри;
  • Вагітність;
  • Інсулінорезистентність;
  • Вірус папіломи людини.

Видалення акрохордів 

Виступаючі родимки, як правило, безпечні, і якщо вони не викликають дискомфорту, їх можна залишити. Однак, якщо вони вам не подобаються, заважають при носінні одягу або з'явилися на повіках, їх треба видалити. Оптимально робити це у косметолога. Іноді акрохорди можуть відпасти самі по собі, якщо вони затиснуті шкірою або одягом і не отримують достатньо кисню.

Існує безліч народних методів видалення акрохордів: наприклад, використання бананової шкірки, олії чайного дерева, яблучного оцту або часнику. Однак вони, як правило, неефективні. 

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.