Хто щасливіший – самотні люди чи в стосунках
Згідно з поширеною думкою, одинокі люди зазвичай менш щасливі в порівнянні з тими, хто перебуває в романтичних стосунках. Щоб перевірити цю гіпотезу, міжнародна група дослідників провела вивчення рівня емоційного добробуту у людей з різним сімейним статусом.
Дослідники з дванадцяти різних країн оцінили вплив сімейного статусу на рівень щастя в таких країнах, як Китай, Єгипет, Греція, Японія, Оман, Перу, Польща, Росія, Іспанія, Туреччина, Велика Британія та Україна, пише 24 Канал з посиланням на Evolutionary Psychological Science.
Також на тему Найважливіший параметр: знайшли основний фактор жіночої привабливості
Нове дослідження впливу стосунків
В анкетуванні, яке було перекладено на основні мови країн-учасниць, взяли участь 6338 респондентів. Учасників розділили за сімейним статусом на групи: "в стосунках", "в шлюбі", "вимушено одинокі" (хочуть стосунків, але зіштовхнулися з труднощами в пошуках), "добровільно одинокі", а також "одинокі між стосунками" (недавно розлучені та не вступили в нові зв’язки).
Анкета складалася з кількох частин, де емоційний добробут оцінювалося через позитивні (упевненість в собі, хороший настрій) та негативні емоційні стани (смуток, почуття провини) за останні тижні. Учасників запитували про їхнє загальне самопочуття і про час, коли вони відчували себе щасливими або нещасними. Оптимізм оцінювався за 10-бальною шкалою, а сенс життя аналізувався через опитувальник про цілі.
Для тих, хто не був одиноким на момент дослідження, була додана шкала оцінки задоволеності стосунками, за якою дослідники виділили "хороші", "середні" та "погані" стосунки.
Люди в стосунках щасливіші
Аналіз показав явний зв'язок між сімейним статусом та емоційним станом. Люди, які перебували в стосунках, частіше повідомляли про високий рівень задоволеності життям та позитивні емоції порівняно з "одинокими".
Проте добровільно одинокі та ті, хто перебував між стосунками, продемонстрували помірно вищий рівень емоційного добробуту, ніж ті, у кого були партнери на момент дослідження. Найбільш задоволеними життям виявилися одружені чи заміжні респонденти, які також частіше відчували щастя.
Учасники, чиї стосунки вчені схарактеризувати як "хороші", демонстрували більшу життєрадість і впевненість у собі в порівнянні з респондентами з груп "середніх" і "поганих" стосунків. У останніх двох групах, як і у "одиноких", частіше виникали негативні емоції, такі як смуток і почуття провини.
Незалежно від країни, одинокі люди виявляли меншу задоволеність життям, були більш песимістичні та бачили менше сенсу в житті в порівнянні з людьми в стосунках. Це свідчить про те, що якісні романтичні зв’язки значно впливають на емоційний добробут в різних культурних контекстах.