Укр Рус
20 жовтня, 09:33
2

Що заважає розпізнавати людські емоції

Основні тези
  • Німецькі вчені підкреслюють складність розпізнавання людських емоцій, враховуючи фізичні, культурні особливості та контекст ситуації.
  • На емоційне сприйняття впливають фактори, такі як етнічне походження, вік, стать, одяг, жести, пози та соціальний статус.
  • Дослідження показують, що для точного сприйняття емоцій необхідно враховувати більше, ніж просто вирази обличчя, що важливо для розвитку AI-моделей.

Хоча вираз обличчя відіграє важливу роль у передачі людських емоцій, їх точне визначення залежить від багатьох факторів. Німецькі вчені запропонували нову модель розуміння емоцій інших людей, підкреслюючи складність цього процесу.

У 1970 психолог Пол Екман виділив шість основних емоцій – страх, гнів, відразу, радість і сум – і пов’язав їх з універсальними виразами обличчя. Недавні дослідження з використанням машинного аналізу, проведені в Токійському університеті, виявили, що світові мови по-різному описують емоції, використовуючи категорії "добрий", "поганий", "хотіти" і "любити".

Також на тему  Посмішка під час розмови важливіша, ніж вважалося

Сучасні дослідження показують, що для повної інтерпретації людської поведінки необхідно враховувати не лише слова та міміку, але й контекст ситуації.

Нове дослідження емоцій

Фахівці з Рурського університету в Німеччині запропонували нову концепцію розпізнавання емоцій як елемент складнішого процесу формування загального враження про людину.

Їхнє дослідження, опубліковане в журналі Philosophy and Phenomenological Research, стверджує, що точне сприйняття емоцій пов’язане з фізичними та культурними особливостями і контекстом.

Що впливає на розпізнання емоцій

Автори дослідження підкреслюють, що на емоційне сприйняття впливає безліч факторів, таких як етнічне походження, вік, стать, одяг, привабливість, жести та пози. Також важливий контекст, у якому перебуває людина. Часто не потрібно навіть бачити обличчя, щоб зрозуміти емоцію, наприклад, людину, на яку нападає собака, можна ідентифікувати як налякану, навіть спостерігаючи зі спини.

Емоції також асоціюються з соціальним статусом і гендерними очікуваннями. Наприклад, страх частіше приписується жінкам, тоді як гнів – чоловікам. Лікарів часто сприймають як неемоційних, що впливає на інтерпретацію їхньої міміки. Крім того, фізичні особливості, такі як паркінсонічне обличчя, можуть спотворювати сприйняття емоцій.

Розуміння того, як люди спотворюють сприйняття емоцій, важливе не лише для психологів, але й для розробників AI-моделей. Сучасні алгоритми часто фокусуються на аналізі обличчя, проте це далеко не єдине джерело інформації про стан людини.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.