Укр Рус
10 вересня, 21:00
2

Люди, які працюють допізна, мають на 46% вищі ризики діабету

Основні тези
  • Люди, які працюють допізна, мають на 46% вищі ризики розвитку діабету 2 типу через накопичення жиру в печінці.
  • Дослідження, проведене під керівництвом доктора Єруна ван дер Вельде з Медичного центру Лейденського університету, включало понад 5 тисяч людей, розділених на ранні, пізні та проміжні хронотипи.
  • Пізні хронотипи мали не лише більше вісцерального жиру, а й вищий вміст жиру в печінці, що збільшує ризик розвитку метаболічних порушень.
  • Доктор ван дер Вельде зазначив, що циркадна неузгодженість може бути чинником підвищеного ризику захворювань у пізніх хронотипів.
  • Можливим рішенням для зниження ризиків є обмеження часу прийому їжі, наприклад, не їсти після 18:00, що може позитивно вплинути на обмін речовин.

Джерело:

MedicalXpress

Нехтування нічним сном може дорого обійтись "совам". Доведено, що брак нічного відпочинку сприяє накопиченню жиру в печінці, що призводить до розвитку низки захворювань, зокрема діабету 2 типу. 

Відповідні висновки оприлюднила Асоціація з вивчення діабету (EASD) в Мадриді. Дослідження провела команда вчених під керівництвом доктора Єруна ван дер Вельде з Медичного центру Лейденського університету в Нідерландах. 

Дивіться також Як правильно приймати ліки, щоб вони не втратили ефективність

У дослідженні взяли участь понад 5 тисяч людей. Їх поділили на три групи:

  • ранні хронотипи (ті, хто лягає і прокидається рано),
  • пізні хронотипи (ті, хто лягає і прокидається пізно),
  • і проміжні хронотипи (всі інші).

Усім учасникам вимірювали ІМТ, талію та кількість жиру в тілі, зокрема вісцерального – того, що оточує внутрішні органи і небезпечний для здоров'я.

І виявилось, що нічний спосіб життя сприяє розвитку діабету 2 типу аж на 46%.  

Ба більше,  пізні хронотипи мали не лише більше вісцерального жиру, а й вищий вміст жиру в печінці, що ще більше збільшує ризик розвитку у них низки захворювань.

Ті з нас, хто працює пізно ввечері, мають не лише вищий ІМТ (індекс маси тіла), більшу талію та більше прихованого жиру. Усе це сприяє тому, що  пізніх хронотипів майже на 50% вищі ризики розвитку діабету 2 типу, ніж у тих, хто раніше лягає спати,
– ідеться у статті. 

Як пояснюють зв'язок між діабетом і нічним спосбом життя 

Доктор ван дер Вельде зазнчив, що хоч нездоровий спосіб життя і пов'язують з пізнім хронотипом, самі собою ці фактори не можуть повністю пояснити підвищений ризик розвитку метаболічних порушень. 

Імовірно, циркадна неузгодженість (коли внутрішній годинник нашого організму не співпадає з вимогами суспільства) може бути одним із чинників, що сприяє цьому. Та найгірше, що ця неузгодженість створює ризик захворювань, зокрема діабету.

Можливим рішенням для "сов" є обмеження часу прийому їжі, наприклад, не їсти після 18:00. Учені припустили, що це може мати позитивний вплив на обмін речовин.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.