Огляди будуть платними: у МОЗ розвінчали міфи про реформу МСЕК

8 грудня 2024, 15:08
Читать новость на русском

Міністерство охорони здоров’я спростувало міфи щодо реформи медико-соціальної експертизи (МСЕ) та роз’яснило, що законопроєкт №12178, ухвалений у першому читанні, не скасовує безоплатних послуг для людей з інвалідністю та забезпечує доступ до реабілітації для всіх, хто її потребує.

МОЗ спростувало міфи щодо реформи медико-соціальної експертизи: ключові факти, інформує 24 Канал

Дивіться також Що буде з організмом, якщо ви перейдете на протизапальну дієту

  • Безоплатні огляди для людей з інвалідністю залишаться

Міф: реформа передбачає скасування безоплатних медичних оглядів для людей з інвалідністю.
Факт: як заявляють у МОЗ, законопроєкт не обмежує доступу до безоплатних послуг.

Пацієнти й надалі отримуватимуть безоплатну допомогу в рамках державної програми медичних гарантій. Індивідуальна програма реабілітації забезпечуватиме фінансування необхідних послуг за рахунок державного бюджету, страхових фондів чи інших джерел.

  • Доступ до реабілітаційних послуг для всіх

Міф: безоплатна реабілітація буде доступна лише для дітей, а дорослі залишаться без підтримки.
Факт: нові норми зберігають державну підтримку для всіх, хто потребує реабілітації. Ба більше, законопроєкт спрощує доступ до таких послуг, дозволяючи отримувати протези чи інші засоби допомоги без потреби чекати офіційного встановлення статусу інвалідності.

  • Розширення джерел фінансування

Міф: вилучення Фонду соціального захисту людей з інвалідністю з процесу експертизи загрожує доступу до допомоги.
Факт: реформа створює можливості для фінансування через різні державні програми. Зокрема, реабілітаційні послуги вже фінансуються через Програму медичних гарантій, і ця практика продовжуватиметься.

Фонд соціального захисту залишиться частиною процесу, але його функції будуть доповнені альтернативними джерелами фінансування.

Удосконалення процесів

Як наголосили в МОЗ, реформа спрямована на спрощення процедур, усунення бюрократії та мінімізацію корупційних ризиків. До розробки змін залучаються представники громадських організацій, правозахисники та експерти.

Центральна ідея реформи – поставити людину та її потреби в центр системи, зробивши процес реабілітації доступним, сучасним та інклюзивним.