Поширення метапневмовірусу в Китаї: у ВООЗ відреагували на спалах хвороби
- Метапневмовірус hMPV, що поширюється в Китаї, не є новим і не становить значної загрози, має дуже низький рівень смертності.
- ВООЗ рекомендує звичайну профілактику, як носіння масок, покращення вентиляції та регулярне миття рук.
- Вірус пташиного грипу H5N1 не циркулює серед людей і передається через контакт з домашніми птахами.
Метапневмовірус hMPV, який поширюється в Китаї, не є новим явищем і не становить значної загрози. Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), цей вірус має вкрай низький рівень смертності і викликає симптоми, схожі на звичайну застуду.
Респіраторний вірус, відомий як метапневмовірус людини hMPV, не новий, і представники ВООЗ підкреслюють, що він не є серйозною загрозою. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому Організацією об'єднаних націй у Женеві, з посиланням на речницю ВООЗ Маргарет Гарріс, передає 24 Канал.
Також на тему Новий спалах метапневмовірусу: що відомо про HMPV, який стрімко вражає дорослих і дітей
Ситуація в Китаї
Маргарет Гарріс зазначила, що в Китаї зазвичай спостерігається підвищення випадків зараження такими інфекціями взимку, при цьому сезонний грип залишається "найпоширенішим" серед них. Влада також повідомила, що заповненість лікарень наразі нижча, ніж на аналогічний період минулого року, і не було оголошено надзвичайних ситуацій чи заходів реагування.
Метапневмовірус був уперше ідентифікований у 2001 році і продовжує існувати у людській популяції вже тривалий час,
– уточнила речниця ВООЗ.
Наскільки небезпечний метапневмовірус
Вона додала, що це звичайний вірус, який циркулює в зимовий і весняний періоди, зазвичай викликаючи респіраторні симптоми, схожі на застуду. Як і інші віруси, які викликають застуду, він може бути небезпечним для пацієнтів з ослабленим імунітетом, зокрема для новонароджених та людей похилого віку.
Відповідаючи на запитання про рівень смертності від hMPV, Гарріс підкреслила, що він є "дуже, дуже низьким".
Це не той патоген, який зазвичай призводить до смертельних випадків, за винятком найбільш вразливих груп населення,
– підсумувала речниця ВООЗ.
Для забезпечення безпеки вона рекомендувала звичайну профілактику, таку як носіння масок, покращення вентиляції в закритих приміщеннях та регулярне миття рук.
Говорячи про інший вірус, пташиний H5N1, представниця ВООЗ запевнила, що ризик від нього залишається "низьким". Маргарет Гарріс також акцентувала, що цей вірус "не циркулює в людських організмах", а передається людям, які контактують з домашніми птахами або худобою.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.