У МОЗ пояснили, що буде з незавершеними справами МСЕК про інвалідність
Медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) поступово передають незавершені справи щодо встановлення інвалідності до лікарняних експертних комісій. Вони здійснюватимуть оцінку функціонування відповідно до нових стандартів.
Це стало відомо з брифінгу міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Укрінформ.
Дивіться також Не вдалося підтвердити неправомірність отримання інвалідності жодного з прокурорів Хмельниччини
Куди передадуть незавершені справи МСЕК
МСЕК передають справи до визначених медичних закладів, яких у країні понад 290. У них сформовано 1450 експертних команд, до складу яких входять понад 4 тисячі лікарів.
За кожною комісією закріплено відповідний медичний заклад, всі справи оцифровуються та вносяться до електронної системи.
У нас є реєстр справ, ми знаємо, які справи куди передалися, формується електронна черга, кожний медзаклад попередить, де знаходиться справа і на коли призначений розгляд. І буде підтримка гарячої лінії з 1 січня,
– зазначив Ляшко.
За даними МОЗ, в архівах МСЕК перебувають близько 1,3 мільйона справ, із яких понад 40 тисяч вже передані до лікарень для оцінки функціонального стану пацієнтів. Для тих справ, які вже оцифровані, призначені дати та час засідань.
"Людині не потрібно хвилюватися, що його справа десь загубилася, і не потрібно додаткове скерування робити. Виключення – ті випадки, коли справа на МСЕК була прийнята некомплектна, коли не вистачає якогось документа, тоді доводиться її повертати, щоб вона була доопрацьована тим закладом, який її формував", – пояснила заступниця міністра охорони здоровʼя Марія Карчевич.
Нагадаємо, 30 грудня Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт, який передбачає ліквідацію МСЕК із 2025 року. Замість них працюватимуть експертні комісії у кластерних і надкластерних лікарнях, керуючись критеріями Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я.
Статуси осіб з інвалідністю, встановлені раніше, залишаться чинними, а медико-соціальна експертиза для дітей продовжить працювати без змін.