20 років мав проблеми з тиском: у Львові провели одну з найскладніших операцій у кардіохірургії
У лікарні Святого Пантелеймона у Львові разом з фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова успішно провели надскладну кардіохірургічну операцію, яка вважається однією з найскладніших у кардіохірургії.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на пресслужбу Першого медичного об'єднання Львова.
Дивіться також У Львові дівчину вдруге госпіталізували після куріння вейпу
Медики розповіли історію 62-річного Володимира Орищака, який понад 20 років бореться з високим кров'яним тискомя. Контролювати тиск чоловікові допомагали дружина, тонометр і пігулки, та нещодавно показники впали
до загрозливо низького рівня – 60 на 80, що змусило дружину викликати невідкладну медичну допомогу.
62-річний Володимир понад 20 років мав проблеми з тиском / Фото ПМО
Небезпечна патологія
Парамедики в рамках критичного реагування підключили пацієнта до кисеню ще по дорозі до лікарні, адже його рівень насичення киснем різко впав, що вказувало на те, що він відчуває важкий дихальний дистрес. Прибувши до медичного закладу, кардіохірурги швидко оглянули пацієнта і діагностували рідкісний і небезпечний для життя стан: гостре розшарування аорти, яке поширилося на гілки дуги аорти і низхідну грудну аорту.
Лікарі повідомили, що основна артерія Володимира зазнала значних пошкоджень внаслідок тривалого впливу надмірного тиску. Команда зробила все можливе для стабілізації його стану, аби якнайшвидше провести хірургічне втручання.
Надскладне втручання
Керівник Центру серця та судин лікарні Святого Пантелеймона Роман Домашич розповів, що з огляду на велику площу розшарування, медики вирішили провести втручання спільно з колегами з Інституту Амосова.
"Вони єдині хто виконують такі складні операції. Це вже 27 втручання по всій Україні і друге для Львова", – зазначив Рома Домашич.
Львівські хірурги оперували спільно з фахівцями Інституту Амосова / Фото ПМО
Операція тривалістю у 9 годин
За словами медиків, основна складність втручання полягала в тому, що після вимкнення головних судин, кардіохірурги мали по черзі під'єднувати кожну з них і перевіряти, чи є кровопостачання.
Надважка операція тривала 9 годин і минула успішно. Критичного пацієнта Володимира вдалося врятувати.