Укр Рус
3 січня, 20:01
2

Чи зможуть працювати лікарі МСЕК в нових експертних комісіях

Основні тези
  • Експерти МСЕК, особливо на керівних посадах, не мають права працювати в нових експертних комісіях, а виявлення таких випадків призведе до відповідальності керівників закладів.
  • З 2025 року рішення про інвалідність та реабілітацію прийматимуть нові експертні команди, Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що підтримує цей перехід.
  • Новий законопроєкт підтверджує чинність існуючих документів МСЕК для продовження отримання пільг, пенсій та виплат.

Замість МСЕК визначено 291 заклад охорони здоров'я, де сформовано понад 1476 експертних комісій з понад п'яти тисяч лікарів-практиків. Але чи зможуть колишні працівники МСЕК працювати в нових експертних комісіях.

На це питання в ефірі телемарафону відповів голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, передає 24 Канал.

Також на тему  У МОЗ розповіли, як працюватимуть експертні команди замість МСЕК

Чи будуть працювати лікарі МСЕК в нових комісіях

По-перше, якщо людина працювала в МСЕК, то це мала бути людина дуже досвідчена. У нас не вистачає лікарів, і досвідчений лікар завжди знайде собі роботу. Але лікарі, які працювали в МСЕК, особливо на керівних посадах, вони точно не мають права працювати в новостворених комісіях,
– сказав Радуцький.

За його словами існує пряма заборона для людей, які були на керівних посадах в МСЕК, продовжувати працювати в новостворених комісіях. Тому, за його словами, якщо виявлятимуть такі випадки, то буде застосовуватися відповідальність до керівників закладів, де утворено нові лікарські комісії.

Ліквідація МСЕК 

З 1 січня 2025 року, замість медико-соціальних експертних комісій, рішення про встановлення інвалідності, призначення засобів реабілітації та інші важливі питання будуть приймати експертні команди, які здійснюватимуть оцінювання повсякденного функціонування осіб.

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт, який стосується введення оцінювання повсякденного функціонування осіб. Цей законопроєкт, зокрема, підтверджує чинність вже наявних документів, виданих медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК), та їхнє використання як підстави для продовження отримання всіх раніше призначених пільг, пенсій, виплат, допомог та відстрочок. 30 грудня Президент України підписав цей законопроєкт.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.