Укр Рус
12 грудня, 16:05
2

В Одесі 13-річний хлопчик став посмертним донором для 5 людей

Основні тези
  • 13-річний хлопчик з Одещини став посмертним донором для п'ятьох людей, які отримали легені, серце, нирки та печінку.
  • Трансплантації провели спеціалісти різних медичних установ, всі операції пройшли успішно, пацієнти стабільні.
  • Щоб стати посмертним донором, потрібно подати письмову заяву та внести її до ЄДІСТ, інформація стає доступною лише в разі смерті мозку.

13-річний підліток з Одещини став посмертним донором для пʼятьох людей, які роками очікували на трансплантацію внутрішніх органів. 

28 листопада 13-річного хлопчика з Одеської області госпіталізували до Захарівської лікарні через гостре порушення мозкового кровообігу. 4 грудня лікарі підтвердили діагноз смерті мозку, повідомляє 24 Канал з посиланням на  Одеську обласну державну адміністрацію.

Також на тему  46-річний киянин став посмертним донором для чотирьох людей

Хто отримав органи 

Після важкого рішення батьки погодилися на донорство. Це вчинок дозволив провести довгоочікувані трансплантації п’яти реципієнтам:

  • легені отримала 35-річна мати п’ятьох дітей з Миколаївщини;
  • серце – 8-річний хлопчик з Дніпропетровщини;
  • нирки отримав 9-річний хлопчик зі Львова та 6-річна дитина з Вінниччини;
  • печінку – 17-річна дівчина з Києва.

Трансплантацію проводили спеціалісти Інституту серця, "Охматдиту", Київського центру нефрології та Західноукраїнського спеціалізованого центру у Львові. Усі трансплантації пройшли успішно, пацієнти перебувають у стабільному стані.

Як стати посмертним донором органів 

Для того, щоб стати донором органів після смерті, необхідно подати письмову заяву, в якій ви даєте свою згоду на посмертне донорство. Цю заяву потрібно направити трансплант-координатору в будь-якому медичному закладі. Адреси центрів, де ви можете знайти трансплант-координаторів, доступні на веб-сайті Українського центру трансплант-координації в розділі "Регіональні центри".

Вашу заяву внесуть до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ). Ця інформація є конфіденційною і стає доступною лише в разі констатації смерті головного мозку. 

Щоб подати заяву про посмертне донорство, вам потрібно:

  1. Завітати до лікарні в узгоджений трансплант-координатором час, щоб особисто написати цю заяву (шаблони заяв про посмертне донорство можна знайти тут).
  2. Мати при собі документ, що засвідчує вашу особу.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.