Укр Рус
18 липня, 13:24
2

Демографічна катастрофа в Україні: в яких областях найгірша і найкраща ситуація

Основні тези
  • Україна стикається з демографічною кризою: на кожне народження припадає майже три смерті, а рівень народжуваності скоротився у 2,2 раза.
  • Київська та Волинська області демонструють приріст народжуваності, тоді як на Донеччині, Херсонщині та Чернігівщині відзначено значне зниження.
  • Високий рівень смертності зафіксовано у Дніпропетровській, Київській та Харківській областях, що сприяє загальному скороченню населення більш ніж на 300 тисяч щороку.

Останні пів року Україна переживає глибоку демографічну кризу: на кожне народження припадає майже три смерті. У порівнянні з минулим десятиріччям рівень народжуваності в країні скоротився більш ніж удвічі – у 2,2 раза.

З січня по червень 2025 року на світ з’явилося 86 795 новонароджених, тоді як кількість померлих склала 249 002 осіб. Традиційно найбільше немовлят народжується у столиці, а також у Львівській та Дніпропетровській областях, пише 24 Канал з посилання на  портал "Опендатабот".

Також на тему У МОЗ викрили схему розкрадань: джерела повідомляють про обшуки, в міністерстві заперечують

В Яких областях найнижча та найвища народжуваність 

Однак саме на Дніпропетровщині спостерігається і найвищий рівень смертності – тут помирає кожен дев’ятий мешканець. Високі показники смертей також фіксують у Києві та Харківській області.

Особливо тривожна ситуація у регіонах, що знаходяться поблизу лінії фронту. На Донеччині за минулий рік кількість новонароджених зменшилася майже наполовину – на 47%. На Херсонщині цей показник впав на 11%, а на Чернігівщині – на 10%.

Попри загальну негативну тенденцію, окремі області демонструють певний приріст. Київська та Волинська області лідирують за покращенням: тут за рік кількість новонароджених зросла на 6%, а у Львівській області – на 5%. Традиційно народжується більше хлопчиків — 51%.

Але таким чином населення країни зменшується більш ніж на 300 тисяч щороку.

Ситуація з демографією залишається викликом для всієї країни, і фахівці закликають звернути увагу на комплексні державні програми підтримки сімей та дітонародження.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.